A LIKE THIS BLOG

ΑΚΟΜΑ ΕΛΠΙΖΕΙ Η ΙΝΤΕΡ

Written By betorno on Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011 | 8:39 μ.μ.

Η Ίντερ νίκησε 2-0 τη Σαμπντόρια στη Γένοβα και έμεινε "ζωντανή" στο κόλπο του τίτλου. Η ομάδα του Λεονάρντο, που πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης, πέρασε προσωρινά στη δεύτερη θέση της Σέριε Α και περιμένει το αποτέλεσμα του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα στην πρωτοπόρο Μίλαν και τη Νάπολι τη Δευτέρα (28/2).
Το πρώτο ημίχρονο στο "Λουίτζι Φεράρις" ήταν μοιρασμένο, με τον Πόλι στο 43' να πλασάρει από το ύψος της περιοχής και να σημαδεύει τη ρίζα του δοκαριού και τον Ετό στο 45' να στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Κούρτσι από πλεονεκτική θέση.
Η Ίντερ ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος, αλλά για να πάρει το προβάδισμα χρειάστηκε μια στημένη φάση. Στο 73' ο Σνάιντερ έπιασε απροετοίμαστο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Σαμουέλ Ετό μετά από ασίστ του Στάνκοβιτς.